www.blocktattoo.cz | PÉČE
15082
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15082,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

PÉČE O TETOVÁNÍ

Dvě hodiny po ukončení tetování sejměte plastikovou fólii. Pokud bylo tetování dokončeno od 17h a výše, fólii sejměte až ráno.

Zabráníte tím přilnutí oděvu či povlečení k tetování.

Po sundání fólie tetování lehce omyjte pod tekoucí vodou za použití antibakteriálního mýdla. Po opláchnutí jemně osušte papírovou utěrkou. Do půl hodiny po osušení namažte tenkou vrstvu hojivé masti (bepanthen plus).

Před každým nanesením hojivé masti musí být ruce čisté a je potřeba dbát na zvýšenou hygienu.

Po dobu hojení by tetování mělo zůstat v klidu a nemělo by dojít do styku s nehygienickým prostředím. Je také potřeba se vyvarovat místům jako je veřejné koupaliště, sauna nebo solárium. Tetování by se nemělo nadměrně vystavovat slunci. Doporučujeme se také vyvarovat první týden jakýmkoliv sportovním aktivitám.

Tetování mažeme zhruba 4x – 6x denně tenkou vrstvou hojivé masti (případně dle potřeby).

Po vytvoření strupů je důležité dbát na to, abyste je v žádném případě neloupaly. Lehce proto mažeme tetování hojivou mastí, strupy odpadnou samovolně.
Proces hojení trvá obvykle 2-3 týdny.